Namai, kuriuose gyvena praeitis, dabartis ir ateitis

Viešnagė architektės Jurgitos Ambraškaitės ir jos dukters dekoratorės Dagnės namuose buvo neeilinė. Išgirstos istorijos atskleidė ir paaiškino, kodėl modernioje virtuvėje stalas uždengtas senovine močiutės siuvinėta staltiese, už modernios indaujos stiklo stovi senos raižytos taurės, iš kurių kadaise vyną gurkšnojo architektės prosenelis…

Daugiau

Atgimęs sostinės verslo centras „Pirklių klubas“: praeities prabanga ir dabarties sprendimai

XX amžiaus pradžioje buvęs vienu prabangiausių ir kokybiškiausių pastatų Vilniuje „Pirklių klubo“ verslo centras tęsia tradiciją. Atkurtas unikalus statinys, restauracijos metu išlaikęs istoriškumo bei moderno egzaminą, pagaliau susigrąžino verslumo dvasią. Pastato restauratoriams pavyko išlaikyti ir senamiesčio aplinkos bei interjero darną – restauruojant įtakingam verslininkų klubui priklausiusį pastatą stengtasi atkurti ir išsaugoti kuo daugiau praeities elementų.

Daugiau

F. L. WRIGHTAS: SUNKUS KELIAS Į MODERNIZMO VIRŠŪNES

Per beveik 70 metų trukusią profesinę karjerą F. L. Wrightas sukūrė daugiau nei 1 000 įvairios paskirties pastatų projektų, iš kurių daugiau nei pusė buvo sėkmingai įgyvendinti. Be abejonės, didžiojo menininko kūryba prisidėjo ne tik prie nacionalinės architektūros raidos, bet ir prie amerikiečių savimonės bei tradicinio buities modelio formavimo. Tad nieko nuostabaus, kad 1991 m. Amerikos architektų institutas (American Institute of Architects) pripažino F. L. Wrightą visų laikų geriausiu Amerikos architektu.

Daugiau

Artūras Šlipavičius: „Pasaulinės tendencijos yra nekokios: vaizduojamasis menas žmones labiau domina tik kaip puošybos elementas“

Dailininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas jau kelis dešimtmečius stebina Lietuvą ir pasaulį savo kūriniais, apie kuriuos kalbėti sunku net ir patyrusiam meno žinovui. Jie mįslingi, persmelkti nelietuviškų motyvų ir nuojautų, spinduliuojantys kūrybinį potencialą, didžiulį talentą.

Daugiau